Türkiye Cumhuriyeti

Abuja Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Hakkında Duyuru , 01.09.2015

2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde vatandaşlarımızın bulundukları ülkede kurulacak sandıklarda oy kullanabilmeleri için "Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olmaları, bunun için de adres beyanında bulunmaları gerekmektedir.

 

“Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olup olunmadığının Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın internet sitesinden (http://www.ysk.gov.tr) kontrol edilmesi mümkündür.  

 

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü 2 Eylül 2015 Çarşamba günü YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir. http://www.ysk.gov.tr internet adresinden kontrol edilen seçmen bilgilerinde adres beyanının hatalı olduğunun tespit edilmesi halinde, 2 Eylül 2015 Çarşamba  (Türkiye saati ile 08.00) ile 10 Eylül 2015 Perşembe (Türkiye saati ile 17.00) arasında Büyükelçiliklerimizin Konsolosluk Şubelerine ve Başkonsolosluklarımıza şahsen müracaat edilerek itirazda bulunulabilir. İtirazda bulunmak için son gün 10 Eylül 2015 (Türkiye saati ile 17.00) olup bu saatten sonraki itirazlar kabul edilmeyecektir. İtirazların şahsen yapılması gerekli olup, posta ile yapılan itirazların kabul edilmesi mümkün değildir.

 

Yurtdışındaki temsilciliklerimizde hangi tarihlerde ve adreslerde seçim düzenleneceği YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir. Yurtdışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın ayrıca, gümrük kapılarında 8 Ekim-1 Kasım 2015 tarihleri arasında oy kullanmaları da mümkündür.

 

Saygıyla duyurulur,