Türkiye Cumhuriyeti

Abuja Büyükelçiliği

Bilgi Notları

Ticari amaçla Nijerya’ya davet gönderecek vatandaşlarımızın dikkatine, 11.11.2015

6458 sayılı ve 11 Nisan 2014 tarihli “Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu” kapsamında, ticari amaçla Nijerya’dan davet edilen başvuru sahiplerinin aşağıdaki belgeleri müracaat sırasında eksiksiz olarak Konsolosluk Şubemize sunması gerekmektedir. Büyükelçiliğimize vize başvuruları öncelikle online olarak yapılmakta başvuru sahiplerine verilen randevu gününde aşağıda belirtilen belgeleri getirmek durumundadırlar:

  1. Vizesüresine ilave olarak 60 gün geçerli pasaport.
  2. Vizeformu ve 2 adet resim.
  3. Uçak bileti ve otel rezervasyonu.
  4. Türkiye’deki firmadan alınacak, ziyaretin amacı, süresi ve kalınacak yerin belirtildiği ve masrafların firma tarafından karşılanacağının taahhüt edildiği davet mektubu.
  5. Başvuru sahibinin iş dalı ile ilgili olarak şirketin faaliyet bilgilerini içeren belge ve iş sözleşmesi.
  6. Başvuru sahibinin firmadaki görevini ispatlayan belge.

Eksik evrak ile başvuru yapan müracaatçılar vize mülakatına alınmamaktadır. Online olarak yapılan başvurunun uygun görülmesi halinde müracaatçıya mülakat için tarih verilmektedir. Yukarıda belirtilen belgeleri, eksiksiz olarak getirmelilerdir. Kendisine verilen mülakat tarihinde eksik belgesi olan başvuru sahipleri mülakata alınmamaktadır.

Ticari amaçla Nijeryalı vatandaşları ülkemize davet eden firma yetkililerinin sözkonusu başvuru sahiplerine, Büyükelçiliğimize yapacakları başvuru sırasında sunacakları belgelerin eksiksiz olmasını ve online başvuruda bulunarak mülakat randevusu almasını telkin etmeleri, işlemlerinin süratle sonuçlandırılması için yararlı olacaktır.

Davet edilen müracaat sahiplerinin, planlanan seyahat tarihinden 2 ay önce aşağıda kayıtlı bilgileri doldurup, "visa.turkembabuja@gmail.com" adresine göndermeleri rica olunur.

  • Full name: .......... (in CAPITAL LETTERS)
  • Passport number: ..........
  • Purpose of the trip: ..........
  • Planned date of travel: ..........

Saygıyla duyurulur.